Ieri mi-au venit rezultatele la analize si calciu ionic seric de 42255 este posibil?

Investigatii

Postata de Cristian cu 3 saptamani in urma.

Analize de rutina

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 saptamani

Buna ziua,

Rezultatul la calciu ionic seric de 42255 nu pare sa fie valid, deoarece valorile normale pentru calciu ionic seric se situeaza intre 1.12 si 1.32 mmol/L. Este posibil ca aceasta valoare sa fie rezultatul unei erori sau a unei interpretari gresite a rezultatelor.

Va sfatuim sa discutati cu medicul, sa verificati rezultatele analizelor din nou sau sa le repetati pentru a avea siguranta unor rezultate precise si corecte.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/endocrinologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/analize/calciu-ionic-sau-calciu-ionizat-sange_76
sfatulmedicului.ro/Vitamine-si-minerale/calciul-un-mineral-care-poate-ascunde-o-serie-de-boli-grave_17768