Iau eliquis 5mg de doua ori pezi ?

Investigatii

Postata de Emilian Manea cu 3 saptamani in urma.

La cât timp se refac analizele pentru tvp și tep ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 saptamani

Buna ziua,

Daca administrati Eliquis 5mg de doua ori pe zi pentru tromboza venoasa profunda si embolismul pulmonar, analizele ar trebui refacute in mod regulat. Frecventa depinde de mai multi factori, inclusiv de starea dumneavoastra generala de sanatate, dar in general medicul dumneavoastra va poate sfatui sa le repetati la fiecare 3-6 luni.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/hematologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-ale-venelor/tromboza-venoasa-profunda_909
sfatulmedicului.ro/Boli-ale-venelor/semnele-care-va-avertizeaza-ca-suferiti-de-tromboza-venoasa-profunda_12055
sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/tromboza-venoasa-profunda-si-embolia-pulmonara_17411