hy

Investigatii

Postata de anca24798575 cu 15 ani in urma.

am si eu o intrebare.am facut acum 1 saptamana si mi-a iesit la sange HCT 33,6 este mai mic decat valoarea normala.as dori sa imi spuneti si mie ce inseamna.astept raspuns prompt.

Raspunsuri (2)

robert9100192

acum 15 ani

Stai linistita Hematocritul scazut e semn de anemiedar nu foarte mare .Tot ce este posibil sa fie si hemoglobina mica Ia niste supliment de fier glubifer sau altceva si se rezolva

jeni stefania

acum 15 ani

cum a spus si andora, scade in anemii. daca vrei sa aflii mai multe detalii intra pe //sfatulmedicului.ro/analize_medicale/, cauta hematocrit si dupa ce introduci valoarea, vei primi informatii suplimentare.