help plz

Investigatii

Postata de calina5 cu 15 ani in urma.

nu am stiut daca ar trebui sa postez in alta parte (la alta rubrica), sper sa vada cineva si sa imi raspunda la intrebare:
prietenul meu a fost diagnosticat acuma 3 ani cu astrocitom difuz grad 2...atunci nu a facut nimic sa se trateze....iar de curand aproximativ 2 luni, a fost la un control, a facut iarasi un RMN si i s-a spus ca tumoare a mai avansat ....mai exista vreo speranta?adica un tratamente care sa-l faca sa scape de tumoare?in afara de operatie, pentru ca stiu ca sunt slabe sanse de reusita, mai ales la noi in tara.....stiu cam ce tratamente ar fi, dar vreau sa stiu daca vor avea efect, si daca va trai mai mult....mai multe nu stiu ce sa zic...pana acum a avut doar dureri mari de cap, vederea afectata.....astept un raspuns, vreau doar sa stiu daca mai are sanse sa se faca bine....

Raspunsuri (1)

Elena991510

acum 15 ani

nu cunosc aceasta boala, dar te sfatuiesc sa ieie legatura cu o clinica din viena, germanai, franta, italia, pt ca acolo sunt medici f bine pregatiti si au si aparatura performanta, poate il vor opera si va scapa de aceasta boala..

sa ne tii la curent cu ce ati hotarat..
Multa sanatate si sa va ajute Dumnezeu sa treceti peste acest hop..