helicobacter

Investigatii

Postata de Nicusor12129553 cu 15 ani in urma.

As vrea cunosc un tratament pentru helicobacter poztiv.Am facut analizele si am urmat un tratament cu antibiotice fara rezultate.Va rog cei care cunosc aceasta problema , ajutati-ma petru rezovarea acestei probleme

Raspunsuri (3)

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Stiu ca in acest caz rezultate bune dau tratamentele naturiste
- 5 zile cura de sucuri din fructe neacide, de lapte, zarzavaturi (varza, cartof, morcov, sfecla rosie, castravete, spanac).
- Sau cura cu preparat de aloe, cura interna cu argila
- Ceaiuri infuzie din 20 gr. galbenele, 20 gr. troscot, 20 gr. tataneasa, 10 gr. roinita. Se amesteca 1 lingurita cu varf din fiecare planta cu 250 ml. de apa clocotita, se infuzeaza 3-5 minute, se strecoara, se beau 3 cani pe zi indulcit cu miere de albine.
Interzis: tutun, alcool, cafea, afumaturi, carne de porc, carne conservata, prajeli, condimente, branza fermentata, ciocolata, dulciuri concentrate, cacao, paine alba fina, fructe acide.
Sanatate maxima!

farcas

acum 13 ani

Si eu am avut aceasta bacterie, dar nu am rezolvat cu antibiotice, chiar mi-a fost mai rau, intr-un final am recurs la tratament naturist si un terapeut din cluj mi-a dat mastic gum cu colostrum si broccoli sprouts de 2000mcg aveam aceleasi simptome ca si voi, cu greturi, dureri, reflux, halena, scaun cu sange, varsaturi cu sange....era de groaza....Puteti sa va faceti o programare sau sa vorbiti de tratament cu el, 0751209820, mi-e mi la trimis cu posta pentru a doua luna, am luat doua luni si sunt foarte bine acum. Se gaseste si pe netten.ro "tratament helicobacter"

andreea

acum 9 ani

Buna ziua, Eu am suferit foarte mult din cauza Helicobacter Pylori si am facut ani de zile tratament cu antibiotice fara nici un rezultat.Am facut tratamentul cu 3 produse de la firma Swanson Health Products Colostrum , Broccoli si Mastic gum si de atunci nu mai am nici o problema, analizele sunt ok.Le-am luat de pe site-ul www.medicaldistrict.ro.Multa sanatate va doresc!