Greata în fiecare zi ?

Investigatii

Postata de Utilizator11709421257 cu 4 saptamani in urma.

Bună ziua!
Îmi este greata în fiecare zi de dimineață și în timpul zilei, când mananc mie rau, am dureri de cap mai mereu,de multe ori ma simt imbalonata, și foarte rar ma înțeapă în zona de stomac burta. Care ar fi cauza

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 saptamani

Buna ziua,

Simptomele pe care le descrieti pot fi cauzate de o varietate de probleme de sanatate, printre care sindromul de intestin iritabil, gastrita, colecistita sau chiar probleme hormonale.

De asemenea, poate fi vorba si de o reactie la stres sau anxietate. Este extrem de important sa consultati un medic pentru un diagnostic corect. Poate fi necesar sa faceti o serie de investigatii, printre care teste de sange, ecografie abdominala sau endoscopie.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/gastroenterologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Diverse/starile-de-greata-particularitati-medicale_7448
sfatulmedicului.ro/Diverse/starea-de-voma-varsaturile_7611