Ganglioni

Investigatii

Postata de banana cu 8 ani in urma.

Buna ziua , am si eu o intrebare mi se simt ganglioni de sub gat , are ceva sau asa trebuie sa se simta la toata lumea ?

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , in mod normal acesti ganglioni nu se palpeaza , ei se maresc uzual in infectii locale , boli virale dar si alte afectiuni . Ganglionii submandibulari pot ramane mariti uneori o perioada mai lunga de timp dupa astfel de afectiuni . Va puteti adresa medicului de familie pentru un consult ca sa identifice o posibila cauza pentru hipertrofierea acestora. Sa nu uitati sa mentionati daca sunt calzi , durerosi , va mananca sau asociaza alte caracteristici.