explicatie ptr durere in stanga sub coasta

Investigatii

Postata de andrei elena cu 12 ani in urma.

baiatul meu are in permanenta o durere mai exact o arsura in partea stanga sub coasta,la toate investigatiile nu i s a dat nici un diagnostic...care ar fi cauza acestei arsuri...mentionez ca are 21 ani este inalt slabut si...fumeaza

Raspunsuri (2)

raduy

acum 10 ani

aceeasi problema o am si eu,insa durerea uneori apare singura,sau poate fi provocata prin apasarea usoara pe coaste jos stanga, (la "marginea" lor).plus o usoara modificatie a formei abdomenului,mai exact o mica umflatura in dreptul buricului,partea stanga.mentionez ca am fost operat de hernie inghinala stanga in iunie 2013.prezint scaun cu sange uneori,insa diagnosticul pentru prezenta sangelui a fost de hemoroizi interni,ceea ce explica si durerile in timpul si dupa scaun.putem vorbi despre asta pe privat

Lupu stefan

acum 7 ani

Aceiasi durere o am si eu mai bine de o saptamana , o arsura in partea stanga sub,coasta...nu am diaree sau arsuri cand urinez! Durerea este continua,doar seara cand stau pe partea stanga durerea ma lasa,cand ma ridic arsurile apar din nou fara oprire...sunt foarte speriat de doctori spitale etc...As vrea sa ma ajutati cu un sfat regim etc...am 25 de ani!!! Va multumesc!!!