examen bacteriologic-lama

Investigatii

Postata de nikokole cu 11 ani in urma.

ar putea sa imi interpreteze cineva rezultatele acestea..va rog mult
rare celule epiteliale izolate si grupate in placarde
frecvente leucocite polimorfonucleare neutrofile
relativ fregventi coci gram pozitivi dispusi in diplo si in lanturi scurte
relativ fregventi bacili gram negativi cu aspect de enterobacterii
rari bacili gram pozitivi drepti si incurbati cu aspect de lactobacili....
astept raspunsul cat mai repede.. va multumesc .

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 11 ani

Nu este ceva grav..............este un frotiu inflamator ,vei primi un tratament specific.