ENDOSCOPIE SAU RADIOGRAFIE

Investigatii

Postata de nan1 cu 16 ani in urma.

AM FOST DIAGNOSTICATA PRIN RADIOGRAFIE CU GASTRITA...DAR SANT CAM NELAMURITA AM INYELES CA GASTRITA ESTE DE MAI MULTE FELURI...AR TREBUII FACUTA SI O ENDOSCOPIE???DE LA GASTRITA SE PPOATE AJUNGE SI LA ULCER???CE REGIM AR TREBUI SA TIN SI DACA POT SCAPA DE GASTRITA DUPA REGIM

Raspunsuri (1)

ionela245

acum 16 ani

este recomandabil o gastroendoscopie, unde se vor vedea mai multe, dupa care medicul va decide tratamentul. ajuta mult daca: nu fumezi, nu consumi bauturi acidulate, mananci des si putin, nu bei apa imediat dupa mancare, nu consumi multe prajeli si alte mancaruri grele, ultima masa este cu 4 ore inainte de culcare.