efort

Investigatii

Postata de mihayyy cu 8 ani in urma.

de curand am fost la sala de fitness , am inceput antrenamentul pentru spate, dupa mai multe exercitii efectuate la 2 aparate am ajuns la cel de-al 3 -lea , in momentul executiei la aparat am auzit o pocnitura in cutia toracica, m-am speriat un pic si am oprit antrenamentul, am stat cam 5 minute dupa care am incercat sa fac altceva (triceps) , nu am probleme cu respiratia dar simt o presiune inauntru si am o tuse puternica seaca, am facut o radiografie si nu-mi arata nimic rupt sau fracturat dar durerea este in continuare, mai ales cand tusesc, ce as putea face in cazul acesta ? va multumesc

Raspunsuri (2)

FreeStyle11

acum 8 ani

Nu vad legatura intre antrenamentul spatelui si cutia toracica.Durerea pe care o simti este minora, daca la radiografie nu s-a vazut nimic, posibil muschiul s-a intins un pic sau vreun tendon sau ligament.Daca continua durerea, dute la un ortoped.Exercitiile trebuie executate corect ca sa nu existe accidentari, informeaza-te bine inainte de a te apuca de un program anume.

mihayyy

acum 8 ani

cred ca am sa-ti urmez sfatul cu programarea, pentru linistea mea sufleteasca, mi-e teama sa nu fie ceva mai grav, multumesc.