Dureri

Investigatii

Postata de thebolt84 cu 10 ani in urma.

Buna ziua, am 28 de ani si am o problema care ma pune pe ganduri . De aproximativ o luna de zile ma simnt obosit , ma dor ochii (parca ustura) , ma doare capul , am stare de presiune asupra stomacului (imi vine sa merg des la toaleta desi scaunul este normal ) ma doar nasul si pometii (ca o amorteala ) parca sunt lesinat desi am o pofta nebuna de mancare , consum destule lichide + pastile calciu+D3 . Aceste stari nu le am pe tot parcursul zilei , de 3-4 ori pe zi mi se face rau si ma tine cate o ora aproximativ , iar seara ma ia somnul foarte repede iar daca stau treaz starea mi se agraveaza cu o oboseala mare si o usturime foarte tare a ochilor .Am analizele la sange in regula , am consultat si un medic dar fara prea mare folos , mi-a spus sa merg sa mi fac analize hepatice + jardia +candida. Va rog din tot sufletul sa ma ajutati cu un sfat , sa imi spuneti unde trebuie sa merg (c doctor trebuie sa consult) ce analize sa fac etc Va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ar fi bine sa incepeti prin a consulta medicul internist pentru o evalaure de ansamblu: buletin de analize, ecografie abdominala, etc. Ulterior, puteti consulta medicul ORL-ist pentru a exclude o infectie din aceasta sfera ( care sa explice durerea de cap) si, dupa caz, medicul oftalmolog.