DURERI ÎN PIEPT

Investigatii

Postata de DobrinGeorge cu 10 ani in urma.

De luni, din momentul in care am traversat strada m-a luat o durere in piept, apasam si mă durea dar acum parca simt ceva acolo, o senzatie de stomac greu nu stiu nu pot sa descriu aceasta durere/jenă/disconfort , am si niste dureri de scurta durata intercostale. Cand mă schimbam pe o parte si pe alta in pat simteam durerea în piept si cand imi trageam nasul.. Am mai avut astfel de probleme dar doctorita de familie mi-a dat un spray pentru nas si gat si oxacilina si mi-a trecut.. Dar acum din nou m-a luat, ce sa fie?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Posibil sa fie o nevralgie intercostala. Este bine sa consultati medicul internist pentru evalaure.