Dureri degete maini si aparent inima

Investigatii

Postata de Aline cu 11 ani in urma.

Buna ziua!
Am nascut acum cca 10 luni; in ultimul trimestru de sarcina au inceput sa ma doara incheieturile de la degetele de la maini; mi se si umflau degetele; dupa nastere, la ceva timp am scapat de umflaturi dar nu si de dureri; am cateodatasenzatia de anchilozare a degetelor; de asemeni, am senzatie de slabiciune la inima, ca si cum mi-ar scadea tensiunea; de obicei am tensiune mica; ce ar trebui sa fac?
Multumesc!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati un medic reumatolog ( evaluare durerilor articulare) pentru a exclude o afectiune din aceasta sfera ce ar putea avea ca factor declansator sarcina.

Aline

acum 11 ani

Multumesc @};-

ioan

acum 11 ani

am dureri de maini de la umeri in jos si apoi de la coate si merge pri degetele mici poate fi lpsa de calciu dupa ce iau cate un calciu ma mai lasa durerea va rog frumos datimi un sfat