Durere san drept

Investigatii

Postata de andru17 cu 11 ani in urma.

Acum 2 saptamani am avut dureri la ambii sani si am crezut ca poate fii de la menstruatie.Mi-a trecut,insa durerea acum persista doar la sanul drept cu intepaturi,dar si niste arsuri,dar si in zona subratului este la fel.Pana la menstruatie mai am 2 saptamani nu cred ca poate fi de la asta,nu m-au durut niciodata sanii din cauza asta.Cine imi poate da niste sfaturi?Sunt speriata,nu am nici o idee ce poate fii si nu mi s-a mai intamplat asta niciodata.Multumesc.

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Poate fi o nevralgie intercostala.
Este bine sa consultati, totusi, un medic specialist ( ginecolog- pentru excluderea unei posibile mastite).

Ivana

acum 9 ani

Am niste intepaturi in san de mult timp..in sanul drept...care merg uneori si in subrat..intepaturile tin cateva secunde si cateodata simt si arsura...am facut o radiografie si ecografie la sano si nu e nimic...am luat si antiinfamatoare de tot felul medicul de familie crezand ca am o nevralgie intercostala...nu stiu ce sa mai fac..si precizez ca intepaturile le am in a 2 a parte a zilei sau seara, niciodata dimineata..astept un sfat va rog

andru17

acum 11 ani

Multumesc,o sa revin cu vesti.

andru17

acum 11 ani

tin sa mentionez ca am doar 17 ani.

Adriana

acum 9 ani

Buna ziua am si eu o intrebare am o intepatura la sanul stang am fost la medic si mea zis ca am o raceala nespecificata am luat pastile patru zile si mea trecut si acum iar ma inteapa !! As dori un sfat!!