diagnostic

Investigatii

Postata de Elena Corina cu 12 ani in urma.

Am primit diagnostic in urma unei radiografii la plamani: discreta accentuare a interstitiului pulmonar hilio-bazal bilateral si nu stiu ce inseamna. sunt fumatoare de 14 ani. Este ceva alarmant?

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Discreta accentuare a interstiţiului pulmonar hilio-bazal bilateral reprezintă un aspect sugestiv pentru ˝plămânii de fumător˝. În cazul în care este prezentă şi tusea cronică poate semnifica prezenţa unei bronşite cronice

barabas maria

acum 11 ani

in sibiu la radiografie mia gasit discreta accentuare a perinsicului bilateral sunt fumatore de 8 ani acuma am 25 ani si cand am fost mica de 11 ani am avut prima infectie tbc si in prezent fac pneumonii mai din luna in luna ce inseamna asta? va rog sa imi spuneti multumesc

barabas maria

acum 11 ani

in sibiu mia gasit la radiografie discreta accentuare a peribronsicului bilateral eu fumez de 8 ani si acuma am 25 ani la 11 ani cand am fost mica am avut prima infectie tbd acuma fac pneumonie mai din luna in luna ce inseamna asta ?va rog sa imi spuneti multumescu