diagnostic radiografie pulmonara

Investigatii

Postata de Ana109105694 cu 12 ani in urma.

buna ziua. Am facut o radiografie pulmonara spate si la diagnostic mi s-a pus o stampila cu NEPP. Puteti sa imi spuneti ce inseamna? Va multumesc!

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Rezultatele nu se dau prin semne prescurtate ci o radiografie se descrie citet rezultatul diagnosticului. Intra in obligatiile profesionale ale medicului. Pentru asta este platit. Medrgeti si solicitati sa va completeze buletinul de analiza. Sanatate

Oancea Simona

acum 10 ani

Buna ziua
Ma numesc Simona,am 38 de ani si de cateva saptamani am otuse seaca iritativa . De cateva ori am avut cate un puseu de tuse cu cateva firicele de sange.Mentionez ca am facut o radiografie pulmonara si a iesi buna,am consultat un orelist sidiagnosticul a fost de 2 noduli mici pe corzile vocale si amogdalita cronica.analizele de sange sunt foarte bune.Varog din suflet sa ma indrumati ce analize as putea sa mai fac pt ca ma sperie foarte tare sangele din saliva.pot sa sangerez din gat???
Multumesc

Carmen

acum 9 ani

Buna ziua. Fiul meu in varsta de 15 ani, a fost operat de apendicita si, la radiografia pulmonara efectuata inaintea operatiei s-a constatat: aderenta pleuro-diafragmatica stanga. Va rog mult sa-mi spuneti ce inseamna, daca trebuie sa-l vada un medic specialist, trebuie tratament special pentru asta, din ce cauza a aparut. Va multumesc.

Iurescu ileana

acum un an

NEPPRezultatu la plamani