Diagnostic analize de sange

Investigatii

Postata de Adriy cu 12 ani in urma.

Buna ziua, am facut analize de sange si anume hemoleucograma:

Frotiu sanguin usoara anizocitoza si hipocromie
RBC 4.87,HGB 12.2, HCT 37.6,MCV 77.3,MCH 25.1,MCHC 32.5,RDWCV 17.9,PLT 315,PDW 17.0,PCT 0.29,MPV 9.1,WBC 7.19,NE 3.61,EO 0.090,BA 0.092,LY 2.65,MO 0.745,NE 50.2,EO 1.25,BA 1.28,LY 36.9, MO 10.40

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

Buna ziua,

Ne-ati putea scrie mai multe detalii despre dumneavoastra si afectiunea pe care o aveti, sau motivul pentru care ati facut analizele? Va intreb acest lucru deoarece in lipsa unui context clinic, analizele dumneavoastra pot sa nu insemne ceva in mod special, adica modificarile hemoleucogramei in lipsa mai multor informatii, nu sunt suficient de mari pentru a spune ca suferiti de o boala anume. Aceasta este prima oara cand la analize apare anizocitoza si hipocromie? Ati mai repetat analizele si ati gasit aceleasi modificari? Ati facut si o analiza numita electroforeza?

Va urez o zi buna

elisei elena

acum 10 ani

am rinichi unic chirurgical.............am facut analize ,aveam tensiunea16 si imi curgea sange din nas cand stranutam si putzin ma intepa la ficat a iesit:;HIPOCROMIE MODERATA.PDW 13,6 MPV 11,5 calciu seric total 8,3 , colesterolul 267 TGP 46,5 SI TRIGLICERIDELE 307, calciu ionic 3,25
Va multzunesc!in rest nu sunt modificari

Utilizator11574153843

acum 4 ani

Buna ziua de curand am facut analize si in analize mea esit RBC HGB HCT MCV RDW-SD PCT VSH este ceva grav ca ma ingrijorez foarte tare imi este foarte frica imi puteti da un ras sau sa ma indrumati mai departe va multumesc frumos