De ce mi se zbate ceva sub coasta ,sub sanul drept ??

Investigatii

Postata de LarisaG cu o luna in urma.

De 2 ore mi se zbate ceva ,cu o intensitate considerabila ,dar nu dureroasa ,sub sanul drept . Simt ca se zbate undeva sub coasta . Este ceva stresant si totodata ceva ce imi provoaca o stare ciudata 😔😔va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns ! Multumesc.O zi buna !

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Simptomele pe care le descrieti pot fi cauzate de o varietate de motive, incluzand spasmul muscular, hernia, afectiuni ale vezicii biliare sau chiar stresul. Uneori, anumite medicamente sau alimente pot provoca, de asemenea, spasme sau "zbateri" in corp. Este posibil sa va deranjeze si un nerv intercostal.

Acestea ar putea fi semnale ale unei afectiuni mai serioase, inclusiv probleme de inima. Nu ignorati aceste simptome, daca persista.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/cardiologie

Articol recomandat:
sfatulmedicului.ro/Neuropatii/nevralgia-intercostala_10722

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului.