De ce mi sa umflat buricu?

Investigatii

Postata de Utilizator11706451345 cu 3 luni in urma.

Bună ziua,am cautat pe net de ce mi sa umflat buricu adică nu este ieșit la suprafață și am văzut ca as avea hernie dar nu am pentru ca nu am niciun simptom posibil sa fie ca m am îngrășat brusc?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Umflarea buricului poate fi asociata cu cresterea in greutate, dar poate fi de asemenea un simptom al unor probleme de sanatate precum hernia ombilicala. Chiar daca nu aveti alte simptome, nu excludeti posibilitatea unei hernii.

In cazul in care umflarea buricului persista, este insotita de alte simptome sau va cauzeaza ingrijorare, sugeram sa consultati un medic. Doar un medic poate face un diagnostic corect si poate prescrie un tratament adecvat.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastr: www.clickmed.ro/medic/gastroenterologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/cauzele-si-tratamentul-durerilor-periombilicale_17956