Cum se trateaza?

Investigatii

Postata de Cristian cu 9 luni in urma.

Am fc operatie de circumcizie in urma cu 6 sapt totul ok.s a reparat rana tot.acum 2 zile mi a aparut ca o basica plina d sange pe capul penisului.cum trece .??ma aflu in starinatate si doctorul care m a.operat a spus ca nu e grav sa ma spal cu sampon cu chamomile si va fii ok

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 9 luni

Buna ziua,

Este important sa contactati un medic pentru a evalua si a trata problema. Desi medicul care v-a operat a spus ca nu este grav, este mai bine sa mai consultati un medic pentru a va asigura ca totul este in regula.

Inainte de a consulta medicul, puteti incerca sa urmati sfaturile acestuia si sa va spalati zona cu un sampon bland cu extract de musetel. Totusi, nu este posibil sa spunem cu siguranta cum trece problema fara o evaluare adecvata.

Este important sa acordati atentie semnelor de infectie, cum ar fi durerea excesiva, umflarea, secretia cu miros neplacut sau febra. Daca observati oricare dintre aceste simptome, trebuie sa solicitati ajutor medical imediat.

Este important sa solicitati ingrijire medicala de specialitate in astfel de situatii, deoarece numai un medic calificat va poate oferi cea mai buna evaluare si consiliere in functie de circumstantele dumneavoastra specifice.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/urologie
Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Mituri-Medicale/circumcizia-mit-si-realitate_8190