Cum scap de heliconacter ?

Investigatii

Postata de Utilizator11540647078 cu 5 ani in urma.

Am facut endoscopie digestiva superioara cu biopsie si am fost diagnosticat cu gastrita cronica imfectioasa cu helicobacter pozitiv.am luat tratament 10 zile cu kp***ax .amoxacilina si controloc dar din pacare am aceleasi simptome .dureri in capul pieptului care uneori radiaza in spate .si greata.as vrea sa stiu daca exista posibilitatea ca bacteria asta nenorocita sa nu fie eradicata sa o mai am in stomac si daca da ce e de facut ? Va multumesc !

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-cu-streptococi--stafilococi-si-alte-bacterii/infectia-cu-helicobacter-pylori_6637