cum pot solutiona cauza acestori arsuri la ambele talpi ale picioarelor.

Investigatii

Postata de pufimen cu 10 ani in urma.

ma ard talpile picioarelor seara in mod regulat de circa un an,iar mai nou ma ard si peste zi,dar in acelas timp si transpir,care ar fi cauza precum si tratamentul adecvat,sau trebuie sa fac o serie de analize care ar face lumina despre cauza si tratament.

Raspunsuri (10)

cauza

acum 10 ani

cauza acestei calduri in picioare este o dereglare
in circulatia venoasa a picioarelor.

Din pacate nu exista aparatura medicala care sa
depisteze asa ceva, medicina alopata nu stie de asa ceva si
nici nu vrea sa stie, desi diagnosticul se poate
pune de orice medic homeopat sau de medicina
tradionala chinezeasca numai pe baza simptomelor
relatate de pacient.

Cum nu exista diagnostic, nu exista nici vreun
medicament care sa repare o cauza atat de subtila
pentru medicina alopata.

Singura modalitate de vindecare este
sa mergeti la un medic alopat adevarat (atentie, 90% sunt
amatori, medici care au trecut dupa un curs scurt de la
alopatie la homeopatie) sau la un medic care face acupuntura
si medicina chineza.

Mersul la un medic normal in cazul dvoastra nu va fi numai inutil,
dar poate fi si daunator caci candva ve-ti gasi un "specialist"
care sa va pune diagnostice gresite si sa va trateze gresit.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Senzatia descrisa apare , de regula, in cazul neuropatiei ( afectarea nervilor ).
Este indicat sa consultati medicul internist ( sau neurolog) pentru evalaure si tratament specific.

GR

acum 10 ani

Am arsursi puternice in talpi de nu pot dormi noaptea. am mers la neurolog si mi adat prazolex si lirica . am luat din martie fara nici un rezultat. . ma llasa un pic dak le pun gheata sau un prospo cu apa rece. sper sa ma poata ajuta ciineva.

GR

acum 10 ani

Am arsursi puternice in talpi de nu pot dormi noaptea. am mers la neurolog si mi adat prazolex si lirica . am luat din martie fara nici un rezultat. . ma llasa un pic dak le pun gheata sau un prospo cu apa rece. sper sa ma poata ajuta ciineva.

GR

acum 10 ani

Am arsursi puternice in talpi de nu pot dormi noaptea. am mers la neurolog si mi adat prazolex si lirica . am luat din martie fara nici un rezultat. . ma llasa un pic dak le pun gheata sau un prospo cu apa rece. sper sa ma poata ajuta ciineva.

GR

acum 10 ani

Am arsursi puternice in talpi de nu pot dormi noaptea. am mers la neurolog si mi adat prazolex si lirica . am luat din martie fara nici un rezultat. . ma llasa un pic dak le pun gheata sau un prospo cu apa rece. sper sa ma poata ajuta ciineva.

GR

acum 10 ani

Am arsursi puternice in talpi de nu pot dormi noaptea. am mers la neurolog si mi adat prazolex si lirica . am luat din martie fara nici un rezultat. . ma llasa un pic dak le pun gheata sau un prospo cu apa rece. sper sa ma poata ajuta ciineva.

GR

acum 10 ani

Am arsursi puternice in talpi de nu pot dormi noaptea. am mers la neurolog si mi adat prazolex si lirica . am luat din martie fara nici un rezultat. . ma llasa un pic dak le pun gheata sau un prospo cu apa rece. sper sa ma poata ajuta ciineva.

pricop

acum 8 ani

Arsurile la picioare nu pot fi decit circulatia sanguina p***a ,trebuie mers la un medic cardiolog .

Nicky

acum 8 ani

Fa-ti bai calde timp de o saptamana, in fiecare seara, cu ceai de menta si pelin (amestec). Este o reteta de pe net care la mine a funcționat.