Cum interpretez analizele , ce inseamna ?

Investigatii

Postata de MembruMobileApp1513774739 cu 6 ani in urma.

MICROSCOPIE
secretie col uterin
Celule editoriale poligonale-frecvente,izolate și in grămezi
Celule editoriale rotunde-absente
Celule cu aspect de "clue cell"-absente
Leucocite -rare
Hemati'-absente
Trichomonas vaginalis-nu se observa
Levuri-relativ frecvente, unele inmugurite ;hife, pseudohide-absente
Flora microbiana- bacilii Gram pozitiv ,polimorfi(probabil doderlin)
CULTURA
Secretie col uterin
Pe mediile însamantate nu sa dezvoltat flora patogena in conditii aerobe.
Pe mediile sabouraud sau izolat relativ frecvente colonii de candida spp.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.