CT TORACE

Investigatii Displazia bronhopulmonara

Postata de angy47 cu 14 ani in urma.

carcinom bronhopulmonar,ingrosari pleurale bilaterale cu caractere de malignitate-revarsat lichidian pleural drept in cantitate mica ,cu densitate redusa(transudat)

Raspunsuri (4)

cristina

acum 14 ani

ai facut la torace ct si ti-a iesit la plamini?

Maria

acum 14 ani

Al cui este acest rezultat de la CT torace?

angy47

acum 14 ani

CT TORACE este al sotului meu si asi dori sa stiu ce inseamna aceste diagnostice

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Este necesar sa faceti bronhoscopie. Rezultatul CT releva prezenta unei tumori maligne cu diseminare pleurala si prezenta de lichid. "Caracterul de malignitate" trebuie confrimat prin examen histopatologic.