Ce problema de sanatate am? ?

Investigatii

Postata de Moni Gyorgy cu 5 luni in urma.

Am primit rezultatele acestea..Limfocite44.30. Neutrofile49.00...Hematii RBC 5.08...Hemoglobina eritrocitara medie MCH 28.90

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

Din rezultatele pe care le-ai prezentat, nu se poate stabili cu exactitate ce problema de sanatate ai. Aceste rezultate reprezinta diferite valori ale componentelor sangelui, cum ar fi limfocitele, neutrofilele, hematii RBC si MCH (parametrul care masoara cantitatea de hemoglobina dintr-un eritrocit).

Pentru a determina ce problema de sanatate ai, este necesara o evaluare medicala completa de catre un medic specialist, cum ar fi medicul de familie sau hematologul. Acestia vor compara rezultatele testelor tale cu valorile de referinta pentru a identifica orice deviatii sau anomalii. De asemenea, medicul te poate intreba despre simptomele pe care le ai si poate solicita alte investigatii suplimentare pentru a face un diagnostic precis.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-interna

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/interpretor-analize