ce medic ar trebui sa consult?

Investigatii

Postata de Doru1980 cu 12 ani in urma.

De ceva vreme am observat ca mainile mele in partea posterioara sunt rosii si cu multe punctuelete albe care marg pana pe degete. Cel mai tere se vede atunci cand sunt cu mainle in jos,cand merg de exemplu mainele se fac foarte rosii si cu multe puncte albe. Daca apas cu mana cealalta pe piele punctele albe dispar apoi apar din nou. De multe ori, in special in prima parte a zilei simt ca nu pot sa-mi controlez degetele de la maini asa cum trebuie, simt mainile moi si de multe ori imi tremura degetele, in special dimineata. As vrea sa stiu ce medic ar trebui sa consult .
Am 31 de ani,90kg 1.86 inaltime,nu fumez, alcool ocazional; ultimele analiza le-am facut acum 6 luni si nu au indicat vreo problema.

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Ar trbui safii consultat de catre medicul de familie,care , in functie de ceea ce constata te va trimite fie la un medic specialist , fie la un laborator de analize.