ce inseanma urmatorul rezultat de analiza a singelui

Investigatii

Postata de Leontina2101472 cu 15 ani in urma.

EOS%Proportie Eosinofile rezultat 8,30% fata de termenii 1,00....3,00% va rog mult sa imi raspundeti ! MULTUMESC !

Raspunsuri (2)

catiola marina

acum 15 ani

si eu am eozinofilele ridicate si am aflat ca asta inseamna ca ai un parazit in organism. mai exact viermisori la ficat.

jeni stefania

acum 15 ani

eozinofilele sunt crescute in alergii, in astm bronsic, din cate stiu eu. pentru mai multe detalii intra pe //sfatulmedicului.ro/analize_medicale/, cauta eozinofile si dupa ce introduci valoarea, vei primi informatii suplimentare.