ce as putea sa am.

Investigatii

Postata de alexxandru cu 14 ani in urma.

va rog ajutati_ma si pe mine!!!!!!!Simt o durere cand trag aer in piep,iar uneori am o stare de o usoara sufocare adica nu pot inpira suficient aer.pe langa asta tusesc foarte rau de vreo 4 luni.am luat diferite siropuri,antibiotice la prescriptia medicului de familie.am fost si la alergolog crezand ca am vreo alergie dar nu s-a depistat asa ceva.am luat tratamen(seretide250,ventolin spray,dexametazona,singulair la recomandarea unui medic pneumolog care m-a suspectat de astm bronsic.acest tratament l-am luat vreo 2 luni jumate ,dar fara nici un efect...am mers la un alt pneumolog cu analizele spirometrice si radigrafii.acesta mi-a interzis sa mai iau tratamentul pentru astm bronsic zicand-mi ca valorile spirometrice ,iar faptul ca nu am crize profunde de a ma sufoca nu ar indica astmul bronsic.acesta mi-a prescris un alt sirop.dar fara efect semnificativ.Cateodata ard foarte rau dar nu am febra.temperatura in astfel de momente este sub 37.medicul de familie mi-a zis ca as avea poliglobulie.mi-am facut analize de sange la spitalul coltea si mi-au iesit normale. am fost si la orl_ist care mi-a prescris un tratament cu nasonex.ma simt rau si nu stiu ce am .nimeni nu mi-a pus un diagnostic concret ......./va rog ajutati-ma!!!!!
scrieti-mi la [email protected]

Raspunsuri (3)

MLD

acum 14 ani

eu am avut aceleasi senzatii de sufocare,ramaneam fara aer,si simteam ca se zbate tot timpul ceva in piept.diagnosticul meu este gastrita ,heliobacter.sper sa te ajute

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Simptomele descrise de d-voastra necesita urmatoarelel investigatii:
- explorarea glandei tiroide
- explorarea peristalticii esofagiene - prin tranzit baritat
- inteleg ca s-a exclus o afectiune in sfera ORL care sa determine tuse
- inteleg ca s-a exclus astmul bronsic - mai mult terapia nu v-a ajutat.
In functie de rezultate se poate stabili cauza simptomelor.
Sfatul meu este sa va adresati unui medic internist care v-a gandi cazul in ansamblu, coreland datele clinice, biologice pe care le-ati efectuat.

Utilizator11712337210

acum 3 saptamani

Domnule Alexandru Mai aveți aceasta problema în prezent?