cauterizarea

Investigatii

Postata de mirela33127524 cu 14 ani in urma.

In urma cu 4 zile am fost cauterizata , ac***a o rana f.mare(d-na doctor spunandu-mi ca o am cel mai sigur din nastere), iar dupa cateva ore a inceput sa-mi curga in continuu un lichid incolor, ca si cand ar fi pur si simplu apa, nu mai arata ca o scurgere vascoasa.As vrea sa stiu daca este normala, eu am intrebat-o pe d-na doctor la cauterizare daca imi va curge ceva si mi-a raspuns ca nu .Alte simptome nu am avut sau sangerari.As dori daca se poate sa imi dati mai multe detalii despre aceste simptome post cauterizare.Mentionez ca de asemenea mi s-a mai spus ca s-ar putea ca rana sa nu se cicatrizeze din prima si poate mai este nevoie de inca o caiterizare, ceea ce m-a cam speriat,De asemenea mi-a spus ca dupa 2 luni pot sa incerc sa raman insarcinata(am 25 de ani si imi doresc foarte mult un copil, aproape ca il visez)dar imi este teama , ac***a in vedere o a doua cauterizare.Mi-am propus sa astept totusi pana in aprilia cand voi merge la control.Pap.Nicolau mi-a iesit II.Va multumesc

Raspunsuri (2)

irina

acum 14 ani

e normala scurgerea,si eu am fost cauterizata prin vaporizare laser in 2003,se produce o crusta ,apoi rana se curata. si la mine rana a fost urata si nu a fost dovedita de laser,nu am mai cauterizat-o ramanand f . mica dar de7 ani o tin sub control cu tratament periodic cu ovule si obligatoriu doua teste papanicolau/an.eu am o fata de 16 ani dar daca as mai fi dorit un copil nu era o problema rana,din contra ,unii medici recomanda sarcina la aceasta problema,modificarile survenite in timpul sarcinii putand vindeca si colul. va urez sanatate si un copil frumos si sanatos.

daniela

acum 14 ani

cum pot sa scap de scurgerea vaginala pe care o am, mai ales cand ma ia frigul de la picioare?