Care ar putea fi cauza durerii de genunchi?

Investigatii

Postata de Utilizator21644589567 cu 2 ani in urma.

Buna ziua.Am nevoie de sfatul Dvs.Cu aproximativ 5 ani in urma ,in urma unei caderi pe o treapta,exact cu margina,m-am lovit cub capacul de la genunchi.A urmat o vanataie neagra,dureri.Dupa ma deranja periodic cind se schimba timpul s-au cind mult mergeam pe jos.Dureri in timp ce se schimba timpul le am de mic copil.Dar ma sperie genunchiul lovit ca ma deranja,dar ma mai lasau durerile,acum 10 zile ma doare incontinuu,chiar si noaptea.Nu pare a fi inflamatie,am doar 54 kg,pe tocuri tare inalte nu merg.Poate fi cartilajul ros?Ce investigatie sa fac sa se vada ?Multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiunile-genunchiului/ce-afectiuni-pot-ascunde-durerile-de-genunchi_11316