Buna

Investigatii

Postata de claudiu51 cu 15 ani in urma.

Am facut de curand niste analize de sange la care valoarea colesterolului a iesit 301, si pe langa acest lucru pe fisa de analize scria trombocitoza cu recomandare pentru hematolog. Am citit cate ceva despre asta dar nu m-am lamurit foarte tare. MA poate ajuta cineva cu informatii de genul : cum se trateaza, cauzele bolii, simptome, urmari... etc. multumesc foarte mult

Raspunsuri (2)

florentina315

acum 15 ani

ce sti de ciroza lichida

jeni stefania

acum 15 ani

pentru colesterol trebuie sa tii regim, sa nu mai mananci gras, sa renunti la seminte, bere, unt si sa repeti analizele dupa 3 luni. daca nu scade atunci trebuie sa iei medicamente. despre trombocitoza nu stiu foarte multe dar intra pe //sfatulmedicului.ro/analize_medicale/, alege trombocite,introduci valoarea si aflii toate datele de care ai nevoie. daca te mai pot ajuta cu ceva, astept sa-mi scrii.