buna

Investigatii

Postata de Mihai118122817 cu 15 ani in urma.

mama mea are 74 de ani si zice ca de 1 an jumatate are o usturime in gura ,sufera cu stomacul de tanara in prezent ia pastile ptr stomac dar usturimea asta o necajeste, va multumesc

Raspunsuri (1)

andrei178

acum 15 ani

Cel mai bine e sa consulte un gastroenterolog sau un ORL-ist. Usturimile pot semnala mai multe afectiuni, la nivelul gurii sau stomacului (digestie): probleme ale glandelor salivare, candida, colecist cu probleme etc etc. Deci cel mai bine merge sa faca o analiza a salivei, numai cu vazutul nu rezolva probabil mai nimic. Poate incerca clatirea cu bicarbonat de sodiu, dar nu stiu daca e chiar ce trebuie...Numai Bine!