buna ziua

Investigatii

Postata de elena ana cu 11 ani in urma.

Am 20 de ani ,de 3 saptamani am o durere in partea dreapta , in special in zona inghinala(stinghia piciorului) , ma doare cu tot cu picior, uneori abia pot sa il pun in pamant, cand pun mana in acea zona simt o umflatura si ceva tare in interior de marimea unui bob de mazare, tot tin cauza asta ma doare si spatele, nici macar nu puteam sa ma aplec sa iau ceva de jos, tin sa mentionez ca sunt operata de apendicita cu laser acum 7 ani la bucuresti. Imi poate spune si mie cineva ce poate fi? mi-e teama sa merg la medic. Multumesc frumos.

Raspunsuri (4)

antoneta142936

acum 11 ani

Nu sunt medic ... dar vezi sa nu fie vorba de o hernie de disc. E adevarat ca esti cam tanara pentru asa un diagnostic dar parerea mea este sa te duci la medic ...cat mai repede

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati un medic reumatolog pentru evaluare si recomandari specifice.

elena ana

acum 11 ani

ma doare si cand fac efort, mai ales cand fac sport dar si cand stau degeaba , pur si simplu ma apuca durerile, ma doare piciorul drept pana in varful degetului.

antoneta142936

acum 11 ani

Pai tocmai asta trebuie sa te ingrijoreze ... eu stiu ca atunci cand un nerv este comprimat durerea radiaza pana-n varful degetelor si poate aparea amorteala sau chiar mai rau netratat. Mergi la medic si vezi ce este si te linistesti