buna ziua

Investigatii

Postata de robi27 cu 14 ani in urma.

am si eu o intrebare daca imi fac anumite analize la sange poate sa reiese din acelea analize din sange daca am vreun fel de cancer de orice fel.si care ar fi acelee analize pe care ar trebuii sa le fac? va multumesc anticipat... puteti sa-mi scrieti pe adresa mea de e-mail sau aici pe forum [email protected] e adresa mea de e-mail. Va multumesc inca odata...la ultimele analize toate mi-au iesit ok chiar si vsh care din cate am inteles daca e prea crescut poate reiesii o anumita infectie...

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 14 ani

Fiecare organ in parte are niste analize,din sange,care se numesc marcari tumorali. Mergi la un anumit laborator si spui de ex. ca vrei sa faci marcarul tumoral ptr. cancer de ,sa zicem : col uterin, san, plaman, pancreas, ficat........etc. ,la laborator stiu ce analize sa faca. O simpla analiza de sange, generala nu are cum sa-ti raspunda la intrebare.

robi27

acum 14 ani

multumesc pt sfat asa a sa fac...