buna ziua

Investigatii

Postata de dmarinela cu 15 ani in urma.

azi ia dat sotului meu rezultatele de la analize si la gasit cu colesterolul mare .ce pot face sa ii scada eu ma gandeam sa il bag pe regim .aveti voi vrun regim sa imi dati mai bun.

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna Elena85,
Alimente recomandate:
- Alimente cu continut scazut in grasimi saturate: uleiuri vegetale, fructe, legume, cereale, produse lactate cu continut scazut in grasimi.
- Alimente cu grasimi nesaturate: ulei de masline, ulei de soia si de floarea soarelui.
- Alimente cu cantitate scazuta de colesterol: orice alimente de origine vegetala.
Doua plante folosite mult drept condimente au proprietatea de a scadea semnificativ colesterolul: usturoiul si cimbrul.
Fumatul, creste riscul cardiovascular, deci daca fumeaza ar fi bine sa se lase. Multa sanatate

gabriela nicoleta122065

acum 14 ani

poti reduce nivelul colesterolului cu un produs destinat in exclusivitate aparatului cardio-vascular,natural 100% ce se numeste TRANSFER FACTOR BCV (cardio) detaliile le poti cere la [email protected]