buna seara

Investigatii Sindromul hipereozinofilic

Postata de medievil cu 8 ani in urma.

am o intrebare as dori sa stiu daca am ceva probleme la plamani am facut o raza la plamani din cauza ca un coleg de serviciu a facut TBC si la raza mia dat rezultatul acesta : interstitiu pulmonar accentuat hilar si intercleidohilar bilateral, fara focare de condensare sau leziuni patologice acute
sinusuri costo-diafragmatice libere
cord cu silueta in limite fiziologice
multumesc frumos daca o sa imi raspunde-ti

Raspunsuri (2)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , radiografia nu atesta prezenta unui proces inflamato/infectios acut , se exclude TBC pulmonar . Va recomand sa efectuati un IDR la tuberculina .

medievil

acum 8 ani

multumesc frumos de raspuns