Bună ziua, am făcut aceste analize și toate sunt absente , este ok?

Investigatii

Postata de Utilizator11711116342 cu o luna in urma.

Escherichia coli , proteus spp, pseudomonas ,gardnerella vaginalis, staphylococcus aureus, enterococcus faecalis, neiserria gonorrhoeae , streptococcus agalactiae , candida spp, trichomonas vaginalis si mycopasma-ureaplasma
Vă mulțumesc frumos 🤗

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Este perfect normal ca toate aceste bacterii sa fie absente in urma analizelor. Acestea sunt patogene, iar absenta lor semnifica faptul ca organismul dumneavoastra nu este afectat de infectii.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Va recomandam sa solicitati interpretarea acestor rezultate unui medic: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-generala

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Suplimente-nutritive/trei-cauze-ale-infectiilor-recurente_10183
sfatulmedicului.ro/Infectii-cu-streptococi--stafilococi-si-alte-bacterii/infectiile-streptococice_665