Bilirubina

Investigatii

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

cind am facut anlize pentru evaluarea starii de sanatate mi-a gasit bilirubina totala 2.30 iar cea irecta 0.59.ce inseamna acest lucru?aceste analize le-am facut pe 3 ian 2008 iar pe 5aprilie 2008 am facut analize pentru hepatita b sau c si nu am.Va multumesc anticipat pentru raspuns!

Raspunsuri (5)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

La ultima analiza in sange mi s-a gasit bilirubina totala 1,36 iar cea directa 0,33.Am 73 ani .Restul rezultatelor este in limite normale.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

BILIRUBINA DIRECTA,0,39.BILIRUBINA TOTALA~1.36.INDICE DISTRIB.TROMBOCITARA*17.9.RASPUNSUL DOCTORULUI AFOST CA NU ESTE NIMIC.DUMNEAVOASTRA CE RASPUNS IMI DATI.VA MULTUMESC.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

inaintea unei operatii de ganda tiroida am avut bilirubinemia de 1,5mg/dl,oare trebuie sa-mi fac analizele pantru hepatita B ?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

salut,am facut analize la probele hepatice si totul e ok innafara de bilirubina care e 33,6{directa-2,4,indirecta-31,2}asa e de 1 an de zile,am facut tratament dar na scazut,medicul mia spus ca cindva am suportat hepatita ,,b,, dusa in picioare,dar mia spus ca bilirubina nu e ridicata din cauza aceasta,si mi-a spus ca no sa mai scada,dar eu uneori am gust amar,dumneavoastra ce parere aveti?si ce credeti ca trebuie sa fac?Multumesc....

comentarii utilizatori

acum 15 ani

mi-am fc analizele..si mi-a iesit bilirubina totala 2.15. ce pot face?cu ce am probleme?multumesc