avantaje

Investigatii

Postata de georgiana317 cu 12 ani in urma.

buna seara. care sunt avantajele unui control ginecologic si avantajele unei ecografii transvaginala? daca ar fi sa aleg intre cele doua ,care dintre ele ar fi mai buna?

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 12 ani

Un control obisnuit ,cu valvele,poate da informatii despre sanatatea vaginului,a colului uterin si recoltarea de secretie sau celule pentru analizele de laborator. In cazul ecografiei transvaginale se pot obtine informatii despre starea uterului,trompelor uterine si ovarelor. Un control complet si eficient ar trebui sa le cuprinda pe ambele.