ASLO

Investigatii

Postata de BTY84 cu 11 ani in urma.

Tot eu sunt.Am uitat sa mentionez ca la analize mi-a iesit si helicobacter pozitiv,pentru care am facut tratament cu antibiotice,iar cand am repetat analiza mi-a iesit din nou pozitiv.Pentru helicobacter ce-mi recomandati?Sau as putea face un singur tratament pentru amandoua:aslo si helicobacter?Astept rasuns.Multumesc!

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 11 ani

Nu este suficient un rezultat al H.Pylori cu : pozitiv sau negativ. Trebuie sa fie exprimat in unitati de masura caci, doar asa se poate vedea daca tratamentul a fost eficient sau nu ,ac***a in vedere ca anticorpii pot sa apara chiar si trei ani la rand, asta neinsemnand ca bacteria mai este prezenta. O analiza din scaun este mult mai elocventa. Aloe Vera suc si gel este f. bun , cate 100ml dimineata pe stomacul gol,cu jumatate de ora inainte de masa, timp de 6 luni.

BTY84

acum 11 ani

Da,aveti dreptate.M-am uitat pe buletinul de analize si este dat cu valoare.Am 3,40,dar trebuie sa cer de la medic analizele anterioare,sa vad diferenta.Multumesc de sfat!