arsuri la stomac

Investigatii

Postata de ziua27 cu 11 ani in urma.

din ce cauza apar si cum se previn,se trateaza?multumesc mult.geta

Raspunsuri (3)

Sigada

acum 11 ani

Mergeti la un control la un medic gasteroenterolog.

haraidun

acum 11 ani

Draga mea,nu sunt dr. dar,din experienta i-ti spun ca,ai o hiperaciditate,eu am rezolvat problema cu argila,da argila am pus un pahar cu apa seara in care s-a dizolvat si dimineata primul lucru l-am baut asta am facut zile bune......deasemenea evit sa beau apa in timpul mesei si ma hidratez cu 2 l/zi. Succes.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Arsurile sugereaza o afectare a mucoasei gastrice ( gastrita, ulcer). Este recomandat sa consultati medicul gastroenterolog pentru evaluare si recomandari adecvate.