Argila slabeste?

Investigatii

Postata de Utilizator11645302292 cu 2 ani in urma.

Am luat argila Algo,pt gastrita,anemie,hemoroizi,migrena,insa ma intereseaza daca argila slabeste?
Eu pregatesc de seara,intr o jumatate de cana de apa,pun o lingurita de argila si dimineata,amestec si beau doar apa,iar continutul ramas il arunc.
E ok cum procedez?

Raspunsuri (4)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Diverse/greseli-pe-care-le-poti-face-daca-iei-medicamente-fara-recomandarea-medi_15204

Utilizator11645436222

acum 2 ani

S'a facut control medical,endoscopie si ca rezultat am gastrita acuta si hernie hiatala.
Intrebarea mea era alta.

Iana

acum 2 ani

Bună. Eu fac o cura cu argila roșie de 2 luni(fac și împachetări). Mie dr homeopat mia spus ca în prima luna sa pun o linguriță într-un pahar cu apă, sa amestec bine timp de 5 minute apoi sa il acopăr, iar dimineața sa beau doar apa cea rozalie fără sa amestec tot. Iar ce rămâne pe fundul paharului se aruncă. În a doua luna am folosit o lingura de argilă și cum va spuneam nu amestec, o beau asa limpede. Se mai întâmplă să mai înghit și câte un pic de argila de la fundul paharului, însă medicul mia spus ca nu mi se întâmplă nimic. Important este după cum spune medicul meu sa ne hidrata f bine

Iana

acum 2 ani

Argilla rosie, da într-adevăr ajuta și la slăbit
Dar important este sa fie 3 mese pe zi, fără alte gustări între, și pâinea prăjită.... Nu pâinea proaspătă. Eu am început cura în februarie cu 70 kg, și în afara faptului ca pielea se regenerează etc... Acum am 62 de kg, dar bineînțeles eu urmez sfatul dr homeopat