Argila provoaca dureri ?

Investigatii Glomerulonefrita

Postata de Tyk cu 12 ani in urma.

Am si eu o rugaminte la dumneavoastra am 34 de ani nu beau ,nu fumez,am inceput si eu un tratament cu argila de la domnul Bocan.Intrebarea care o am este argila poate provoca durerile de rinichi ?

Raspunsuri (6)

Adrienne

acum 12 ani

Din experienta mea .............Nu !

Cristi

acum 12 ani

Poate doar in primele zile ale tatamentului cand pot aparea o serie de modificari cum ar fi de digestie

deea88

acum 12 ani

Lucrez intr-un plafar si am destula experienta in ceea ce priveste argila Algo....la prima vedere nu are de ce sa-ti dea dureri de niciun fel,dar posibil ca u sa fi avut ceva probleme cu caile urinare si rinichii(pietre,nisip)...argila fiind un bun detoxifiant si ajutand la eliminarea calculilor renali sau biliari,probabil sa-ti dea ceva dureri minore,dar nu e ceva grav.....a ajutat la eliminarea sau sfaramarea pietricelelor pe care posibil le avea pozitionate pe rinichi....continua cura minim 3 luni si-o sa vezi rezultatele.
Sanatate!

Tyk

acum 12 ani

Va multumesc mult mi-ati dat cel mai mare curaj .O sa urmez tratamentul

Diana Hapca

acum 2 ani

Bună ziua! Am o întrebare argila poate provoca dureri de rinichi? As vrea să îmi spuneți dacă vreți am văzut că ați scris că veți urma tratamentul și dacă îmi puteți spune dacă v-ați simțit bine după tratamentul cu argila? Vă rog frumos să îmi răspundeți!!!!🙏

Alin

acum 10 ani

Ceva vesti despre tratamentul cu argila pentru ca si eu am o problema asemanatoare, furnicaturi in spate in zona rinichiului stang, iar la o ecografie mi-a iesit microlitiaza renala (nisip la rinichi) si suspectez ca argila pe care am consumat-o timp de 2 saptamani ar fi raspunzatoare de aceasta problema. Cei drept, la o varsta frageda (11-12 ani) am avut glomerulonefrita (boala de rinichi) dar am scapat de ea. Sanatate multa!