anticorpi antifosfolipidici

Investigatii

Postata de iuliana343 cu 14 ani in urma.

Buna,
Poti sa-i faci copilului suc de morcovi si sfecla, pe care sa-l bea dimineata pe stomacul gol, este foarte bun in asemenea afectiuni.
Iata si citeva ceaiuri recomandate de toti specialistii:
Ceaiul de menta, datorita efectului antispasmodic asupra sistemului digestiv este un bun remediu contra crampelor stomacale.
Ceaiul de musetel are un efect antispasmodic si antiinflamator, permitind si eliberarea gazelor.
Ceaiul de ulm ajuta la protejarea invelisului stomacului deoarece contine un agent antiulcer foarte puternic.
Ceaiul de ghimbir reduce gazele, balonarea si durerea.
Gelul de aloe vera alina durerile stomacului.
Tabletele de carbune sint de asemenea utile in cazul durerilor provocate de gaze. Carbunele are proprietatea de a absorbi alte medicamente si trebuie sa fie luat dupa doua ore de la administrarea acestora.
Dimineata si seara este indicat sa se ia cate o lingura de ulei de sunatoare. Ceaiurile diuretice si gastrice, din plafare si farmacii, sunt de asemenea recomandate. Sunt utile si vitaminele B1, B6, C si D.
Pentru toate tipurile de gastrita, in special pentru cele hipoacide, se recomanda 50 de grame de miere de albine, de trei ori pe zi, cu circa 30 de minute inaintea meselor principale. Scopul curei cu miere este normalizarea secretorie si motorie a stomacului. Sper ca ti-am fost de folos, sa ne mai scrii.

Raspunsuri (1)

iuliana343

acum 14 ani

mi-sa recomandat sa fac analiza anticorpi antifosfolipidici si as dori daca stie cineva sa imi spun si mie pretul lor la fundeni