analize

Investigatii

Postata de logitech_sergiu cu 11 ani in urma.

buna ziua. mi-am facut cateva analize. iar cateva sunt peste nivelul admis.
HEMATOLOGIE
neutrofile - (rezultat 37,9%) valoare normala intre 50 - 75%
monocite - (rezultat 13,2%) valoare normala intre 3 - 10%
eosinofile - (rezultat 9,1%) valoare normala intre 1 - 3 %
conc. medie de hgb. eritrocitare (MCHC) - (rezultat 37,6 g/dl valoare normala 32 - 36 g/dl
BIOCHIMIE
ASL - TGO (rezultat 35 UI/I) valoare normala intre 0 - 35UI/I
ALT - TGP (rezultat 62 UI/I) valoare normala intre 0 - 45UI/I

asptet un rasupns, multumesc
am ameteli, furinicaturi in zona feltei si a capului. amortesc repede, m-ai ales la cap cand stau cu capul pe perna. dureri din cand in cand in zona nasului si intre ochi. transpir in plame...

Raspunsuri (1)

Sigada

acum 11 ani

Pana ajungeti cu analizele la medicul dvs, puteti folosi si servicul de interpretare analize medicale al site-ului
//sfatulmedicului.ro/index.php?module=AnalizePrezentare&action=analize_personalizate