Analize recomandate in diferite afectiuni

Investigatii Hemosideroze

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

doresc sa aflu unde se poate efectua analiza sangelui numita altfel decat sideremie,are o denumire formata din doua cuvinte...am uitat cum se cheama...imi puteti raspunde?

Raspunsuri (4)

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Sideremia defineste concentratia procentuala de fier din plasma.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

mama mea este internata in spital de 2 luni ,,,,mi s-a spus ca diagnosticul este mielom multiplu si trebuie sa mergem la fundeni ptr. investigatii ,,,cine stie cam ce inseamna si cam la ce suma ma pot astepta ptr aceste investigatii

comentarii utilizatori

acum 15 ani

fetita mea in virsta de 19 ani are aslo 800.de la virsta de 16 ani a facut tratament cu moldamin pina la 18 ani si 6 luni,acum am repetat analiza si este 800.nu are nici un fel de simtome nu o dore nimic.acum face tratament cu ampicilina.cind se vindeca aceasta boala?Toata viata ei va trebui sa ia antibiotice sa nu mai creasca?in speranta ca imi veti raspunde va multumesc,si va doresc multa sanatate si dumnezeu sa va urmeze pasi

Ana-Maria196

acum 15 ani

poate vrei sa intrebi de feritina, hemosiderina?acestia sunt doi compusi sub care fierul intracelular este depozitat.