analize medicale

Investigatii

Postata de Ioan127140992 cu 15 ani in urma.

Am facut analize med.si medicul mia spus ca mi-au iesit proaste si sa merg la un hematolog.IN DREPTU-L TESTULUI DE ANALIZA; TRIGLICERIDE,AM VALORI NORMALE 150, IAR LA VALORI INREGISTRATE ESTE ZERO.IMI SPUNE SI MIE CINEVA CAT DE GRAV ESTE,SI CE TREBUIE SA FAC.MULTUMESC!

Raspunsuri (3)

veronica71

acum 15 ani

Trigliceridele nu pot fi 0, probabil este o greseala de laborator. Insa n-ai scris nimic despre hemograma, daca medicul de familie te trimite la hematolog atunci la hemograma sunt modificari.

jeni stefania

acum 15 ani

cum a spus si zolee, trigliceridele nu pot fii 0. ce alte analize le ai modificate?

Dorina6899908

acum 15 ani

Trigliceridele nu fac parte din tabloul hematologic. Se determina tot din sange,dar daca s-a facut doar hemoleucograma,acestea nu apar. Deci valoarea zero inseamna ca nu s-a facut aceasta analiza.