analize medicale

Investigatii

Postata de Mihail Aurel cu 14 ani in urma.

Buna ziua, Ma numesc Popescu ,in urma investigatiilor hematologice au rezultat urmatoarele : Monocite % 13,3 ; Nr.limfocite 1,4 {x10 la a3 /ul ] Hemoglobina 9,3 g/dl ;hematocrit 31,6 % ;VEM 64,5 fl ;HEM 19,0 pg ;CHEM 29,5 g/dl ;Distributie eritrocitara 7,5 fl .Mentionez ca din anul 1968, cand am avut hepatita virala am fost diagnosticat cu diferite tipuri de hepatita tip B{persistenta ,cronica , agresiva}In prezent celelalte investigatii hematologice au iesit in parametrii normali. Obosesc usor la efort sau la urcare pe scari si o jena in partea stanga a abdomenului.Va rog sa-mi spuneti-mi ce as putea avea si cum sa ma tratez.Fac mentiunea ca am 63 ani.Multumesc,Popescu

Raspunsuri (5)

Otelea Daniela

acum 14 ani

Am si eu o problema, mama prietenei mele sufera de leucemie si are nevoie urgenta de o operatie,fiindu-i afectata maduva spinari,trebuie sa obtina cat mai multe informatii despre clinicile de specialitate,dar nu stim unde sa cautam.Si cea mai mik informatie ne poate fi de folos!multumesc anticipat!
adresa mea de e mail: [email protected]!multumesc inca odata!

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Din analizele prezentate se constata anemie, aceasta poate fi si cauza oboselii. Trebuie sa va examineze un medic sa va recomand investigatii suplimentare pentru depistarea cauzei anemiei - pierdere de fier, deficit de fier din alimentatie, etc..

diana

acum 14 ani

am facut un test papanicolau si pe rezultatul analizei nu scrie nimic la "CLASA..." doar caracterizare generala in limite satisfacatoare

valentina

acum 14 ani

ce sfaturi imi dati pentru o alergie foarte urita ce tratament sau ce analiza ami recomandati?va multumesc!

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Consult alergologic, in urma examinarii clinice vi se va indica testelel alergologice specifice si tratament corespunzator.