analize madicale

Investigatii

Postata de ANDREEA28 cu 15 ani in urma.

am facut analizele medicale obligatorii .Valori crescute sunt: colesterol=235mg/dl, TGP=48,Euzinofile =6 .As vrea sa stiu daca TGO este normal si TGP=48(limita maxima normala este 40) sunt probleme cu ficatul ? Am facut si un echograf si ficatul e in limite normale.

Raspunsuri (2)

rodica109119930

acum 15 ani

Buna!

Dat fiind faptul ca analiza colesterolului sangvin reflecta de fapt colesterolul pe care il creaza ficatul si in cazul dvs este crescut in paralel si TGP ceea ce arata un anumit grad afectare hepatica.

Colesterolul crescut pe de alta parte reflecta si un anumit grad de afectare cardiovasculara cu posibila ateroscleroza care este un risc mult mai mare in cazul dvs.

Exista metode naturale, fara efecte adverse care va pot ajuta foarte mult sa reglati aceste probleme. Detalii despre aceste produse gasiti pe site-ul www. flavin7.ro.

In cazul in care sunteti din Bucuresti ne gasiti la Centrul Naturist de Evaluare a Sanatatii SERAFIM (telefon de contact 0732144497) sau daca nu ma puteti contacta si personal pe adresa de emeil [email protected]

Cu respect, Dr. Adelina Gutan www.centrunaturist.ro

ANDREEA28

acum 15 ani

va multumesc !